Творчий проєкт «Битва літературних кулінарів» (у межах семінару-виставки «Смачна книга»)
Протягом тижня – з 20.02 до 26.02.2023 року – Україна відзначала Масницю, одне з найцікавіших і таємничих свят, що символізує проводи зими та пробудження весни. Студенти Відокремленого структурного підрозділу «Слов’янський фаховий коледж Національного авіаційного університету» разом із викладачами циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін С.Д. Буряченко, І.В. Меркуловою, В.В. Святченко та О.С. Сайфуліною започаткували нову традицію: проведення в цей період семінару-виставки «Смачна книга». Ідейною натхненницею творчого проєкту стала голова циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін Буряченко Світлана Дмитрівна.
За українськими традиціями, кожний день Масного тижня має свою назву та значення, певні звичаї й обряди. У цей час українці печуть млинці, на честь слов’янського бога Сонця Ярила, й обов’язково пригощають рідних і знайомих варениками з сиром та сметаною.
23.02.2023 року – у четвер, що має символічну назву «Розгуляй» чи «Широка Масляна», в онлайн-форматі на платформі Google Meet відбулася перша частина семінару-виставки «Смачна книга». Навчально-виховний захід розпочала викладачка української мови та літератури, зарубіжної літератури Святченко Вікторія Володимирівна. Вона розповіла про народні традиції нашого народу й роль книги в культурному процесі України.
Меркулова Ірина Валентинівна, викладач української літератури, зарубіжної літератури, виступила з доповіддю «Смачна книга, або Улюблені страви з присмаком літератури». Згадали різноманітні смаколики українських письменників: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Ольги Кобилянської, Михайла Коцюбинського та Володимира Винниченка. Незабутні враження присутні отримали від кулінарного антуражу у творчості Івана Котляревського, Івана Нечуя-Левицького, Івана Драча. Готували страви з прочитаних книг вітчизняних та світових митців тощо.
У межах семінару-виставки «Смачна книга» між студентами першого та другого курсів економічних спеціальностей була проведена «Битва літературних кулінарів» під керівництвом викладачів коледжу Меркулової І.В. та Святченко В.В. Студенти взяли участь у творчому змаганні щодо приготування різноманітних літературних напоїв та страв. Учасники літературно-кулінарного заходу експериментували й імпровізували разом із викладачами. Готували чудовий фітоморс з афоризмів. Для натхнення й отримання необхідної енергії студенти коледжу скористалися літературними енергетичними напоями. Отримуючи позитивні емоції, спробували кисневий коктейль філософських роздумів. Приготували основну страву української кухні – пампухи по-франківськи (на творчості Поліни Кулакової). Скористалися неповторним смаком ф’южн-коктейлю, накрили чайний стіл по-японськи, а на десерт скуштували «родзинку» у вигляді «Віртуального кексу» з начинкою неповторної доповненої реальності.
Першого березня 2023 року відбулася друга частина семінару-виставки «Смачна книга» – «Сьогодні вже весна!», під час якої продовжували готувати різноманітні літературні страви. Було представлено мотиваційні твори різних письменників світу, що працювали над філософськими й психологічними проблемами людей, які опинилися в скрутних обставинах. Викладач української мови Сайфуліна Олена Семенівна рекомендувала для прочитання біографічний твір «Вибір» докторки психологічних наук, психотерапевта Едіт Егер, яка шістнадцятирічним підлітком потрапила зі своєю сім’єю до концтабору Аушвіц в Освенцимі й змогла вижити.
Книга розповідає про жахи та страшні випробування в’язнів табору смерті. Це історія звільнення й самозцілення, реабілітації людини, що мала психологічну травму. За словами Едіт Егер, «ніхто не може уникнути страждань у своєму житті, але кожен має вибір, як вийти з таких ситуацій і не бути жертвою».
Світлана Дмитрівна Буряченко повідомила про можливості, які розкривають для читачів електронні бібліотеки.
Пізнавальною була подорож із Іриною Валентинівною Меркуловою до літературно-меморіального музею Івана Франка у Львові. А піднесений настрій створили пісні українських рок-гуртів «Океану Ельзи» («Місто весни») та «Без Обмежень» («Най би весна!»).
Творчий проєкт «Битва літературних кулінарів» – це початок нової традиції на цикловій комісії соціально-гуманітарних дисциплін для викладачів і студентів. Адже книги надихають, мотивують бути сильними, закликають просуватися вперед у житті, незважаючи на труднощі й обставини та допомагають обрати свій життєвий шлях.
04 березня 2023 р. 10:39