Жінки та інтелектуальна власність: каталізатор інновацій і творчості
1 червня 2023 року викладачі української мови і літератури ВСП «Слов’янський фаховий коледж НАУ» Вікторія Святченко, Ірина Меркулова за співучастю викладачів Олена Сайфуліна та Тетяни Склярової провели виховний захід до Міжнародного дня інтелектуальної власності «Жінки та інтелектуальна власність: каталізатор інновацій і творчості» за ініціативи Департаменту «Академія інтелектуальної власності» УКРНОІВІ з Науково-освітнім центром з інтелектуальної власності та Кафедрою інтелектуальної власності та інформаційного права Інституту права Київського національного університету ім.Т.Шевченка в рамках Всеукраїнської просвітницької кампанії IP Day 2023 IP Academy - National IP Training Center of Ukraine #Power_of_IP #WorldIPDay.
Місією заходу було висвітлення ролі жінок у системі інтелектуальної власності, заохочення жінок та створення всіх необхідних умов для їх більш активної участі у новаторській діяльності та підвищення цінності їх творчих та винахідницьких здібностей, що матиме вагомий внесок для розвитку сфери інтелектуальної власності.
Зустріч проводилася у співпраці з Prymachenko Family Foundation з метою виховання молодого покоління з якісно новим уявленням про культуру поведінки щодо результатів інтелектуальної, творчої діяльності та повагу до прав творців; популяризації знань про інтелектуальну власність, про її важливість та значення для кожного з нас.
На прикладі творчості талановитої української художниці Марії Примаченко організатори заходу долучили курсантів та студентів коледжу до захоплюючих можливостей і сили творчості, продемонстрували жіночий погляд художниці на світ, що втілився у її неповторних творах.
Ірина Меркулова ознайомила курсантів та студентів із метою зустрічі, розповіла про безмежний талант художниці, представниці наївного мистецтва.
Студентка 1 курсу Лілічка Кошурко під керівництвом викладача української мови Вікторії Святченко ознайомила присутніх із життям та творчістю Марії Примаченко, а студент 2 курсу Роман Григорян під керівництвом викладача інформаційних технологій Тетяни Склярової проілюстрував великі перспективи штучного інтелекту.
Вікторія Святченко продемонструвала можливості нейромережі, яка переводить текст в зображення: присутні конфігурували запити «Марія Примаченко» у різнокольорові неординарні малюнки, а також мали змогу поспілкуватися онлайн із самою художницею.
Незабутні враження викликала зустріч із творчою особистістю Олена Панчук, майстринею-кравчинею з м.Хмельницький, яка створює іграшки за мотивами казкових звірів Марії Примаченко: «Перше – це кольорова гама. Друге одразу якесь поєднання з природою і з космосом. Я не знаю, як це працює, просто відчуваєш цей стан людини, коли вона створювала ці образи. І воно надихає створювати».
Майстриня розповіла студентам, як вона обирає тканини й хутро, фактурно оздоблює, нашиває візерунки: «Хутро різне буває. Тут м'якеньке як імітація кролика, тут таке, схоже на вовну нерпа. Я дуже багато приділила уваги саме грі фактур під пальцями, щоб це було приємно. Це теж дуже заспокоює». В День захисту дітей така зустріч виявилася дуже доречною та приємною.
Дякуємо організаторам за цікавий захід та інформаційну підтримку!
#маріяпримаченко
#UkraineIPDay
IP Academy - National IP Training Center of Ukraine
#IPAcademy_Projects
https://www.facebook.com/IP.Academy.of.Ukraine
01 червня 2023 р. 15:36