6.09.2024 року у ВСП «Слов'янський фаховий коледж НАУ» відбувся виховний захід з нагоди Національного тижня читання нонфіку, що був ініційований Українським інститутом книги і тривав з 2.09 – 8.09.2024р.
Цьогорічне гасло заходу – «З історії незакінченої війни». Це назва книжки есеїв Юрія Шевельова, видатного мовознавця, літературного критика, автора блискучих мемуарів про українське ХХ століття.
Нонфік – літературний жанр, який будується на фактах та подіях, що насправді відбувалися. Недаремно організатори Національного тижня читання обрали саме таку дату, адже вона корелює з Днем знань, а весь тиждень збігається з першим тижнем навчання.
6 вересня – день міста Слов'янськ та день читання книжок. Ця дата стала символічною для проведення виховного заходу у коледжі. Тривав п’ятий день літературного челенджу «Бінго українського нонфіку» від Національного тижня читання – «Книга про російсько-українську війну».
Презентації книг про російсько-українську війну, Слов'янськ – це Україна, наші друзі – військові, пам'ять жива, ментальне здоров'я – про все це у своїх виступах розповіли:
- в.о.начальника коледжу, історик, голова міського осередку Національної спілки краєзнавців України Лисак Тетяна Костянтинівна;
- викладач Меркулова Ірина Валентинівна;
- завідувачка бібліотекою Фірсова Світлана Григорівна;
- бібліотекар Шевченко Олена Олександрівна;
- викладач Поух Людмила Йосипівна;
- психолог Мухіна Олеся Сергіївна.
На заході був присутній гість – начальник служби військового капеланства, архімандрит Діонісій. Він надав власні поради щодо своїх улюблених нонфікшн-книжок. Адже так важливо поділитися читацькими вподобаннями і наших захисників. Слід зазначити, що нас захищають люди з різноманітними інтересами та прагненням до саморозвитку. Промоція книг, котрі читають військовослужбовці, свідчить, що навіть на фронті залишається місце для розвитку і власних інтересів. Це допомагає зміцнити зв'язок між військовими та цивільними, а також сприяє єдності в суспільстві, що протистоїть російській агресії. Захід відбувся в теплій дружній атмосфері.
Отже, читайте українською і будьте розумними людьми! Адже «книги – це кораблі думок, які мандрують хвилями часу і обережно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління», – зазначав англійський есеїст і філософ, державний діяч Френсіс Бекон.
09 вересня 2024 р. 10:30